INVESTO INTELLIGENS STRATÉGIÁK

twitter

impresszum

investo avatar.JPG

júl 16

Se hitel, se iroda….

Tegnap (2013.07.16.) Matolcsy György MNB-elnök levelet írt az IMF vezérigazgatójának, miszerint, kezdeményezi a Valutaalap budapesti képviseletének bezárását.

Estére megérkezett a másik oldal válasza, melyből megtudhatjuk, hogy Iryna Ivaschenkónak, az IMF magyarországi képviseletének vezetőjének augusztus végén lejáró mandátumát követően, az IMF nem fog senkit kinevezni a helyére, így bezár a képviselet.

 

Nos ezt a „kis” pengeváltást politikailag nem kívánjuk kommentálni (nem értünk hozzá, nem a mi asztalunk).

Mi gazdasági oldaláról figyeljük e különleges kapcsolatot. Nagyon bízunk benne, hogy Magyarország a közel, és távoli jövőben nem kényszerül az IMF-hez hitelért folyamodni.

Egy ilyen nem várt esetben, nem számíthatunk az IMF részéről egy schnell partira.

 

Most térjünk vissza napjainkhoz és a forinthoz. A következő sorokban megvizsgáljuk, hogy miként reagált a hazai fizetőeszköz az új bejelentésre….

 

EURHUF

EURHUF 13.07.16.(b).jpg

A kép nagyítható

 

Talán ezt a forint párt tartjuk a legfontosabbnak, többnyire ha forint gyengülésről-erősödésről beszélünk általánosan, akkor az eurót képzeljük mellé.

A grafikonon jól látszik, hogy a forintra nem hatott különösen Matolcsy úr újabb bejelentése. Az elmúlt napok óvatos erősödése tovább folytatódik, folytatódhat.

Jelenleg a 200 napos mozgóátlag környékén találjuk az EURHUF árfolyamát, amit fontos szintnek tartunk, így érdemes talán a következő napokban a konzervatívabb befektetőknek várakozó álláspontot felvenniük.

Kicsit hosszabb távon vizsgálva (május végétől) azt láthatjuk, hogy az EURHUF lokális mélypontjai egyre feljebb vannak, vagyis forint gyengüléssel állunk szemben.

A következő napokban tehát azt érdemes figyelni, hogy a devizapár árfolyama a 200 napos mozgóátlag fölé erősödik e, és megindulhat egy újabb forint gyengülés, vagy a megjelölt támasz szint felé közeled, esetleg teszteli azt (forint erősödés).

 

investo.hu vélemény: semleges állásponton vagyunk. A fent említett egyre magasabb lokális mélypontok (forint gyengülés), és a fontosabb mozgóátlagok (50 napos, 200 napos) alatti elhelyezkedés (forint erősödés) kioltják egymást.

289.00 alatt számítunk akár komolyabb forint erősödésre, míg az 50 napos mozgóátlag feletti zárást követően forint gyengülésre számítunk.

 

USDHUF

USDHUF 13.07.16.(b).jpg

A kép nagyítható

Az USDHUF pár is hasonló képet mutat, azaz a jelenlegi érték, szintén a két fontos mozgóátlag (50 napos, 200 napos) alatt.

A következő napokban talán segítségére lehet a forintnak e párnál, a dollár általános gyengülése is. Érdemes figyelni a pár napja érintett lokális mélypontot (221.62), ez rövid távon eredményezhet támasz szintet. Hosszabb távon a 216-217-es sáv fékezheti, gátolhatja a forint erősödését.

Konzervatív befektetőknek érdemes e párral is kivárni, bár itt nagyobb esélyét látjuk a forint erősödésének.

Az IMF „kipaterolása” itt sem jelentett sokkot.

 

investo.hu vélemény: kivárásra szavazunk az USDHUF pár esetében is. A fent említett két fontosabb mozgóátlag közelsége egyelőre óvatosságra int minket.

 

CHFHUF

CHFHUF 13.07.16.(b)_1.jpg

A kép nagyítható

 

A forintpárok bemutatását a CHFHUF párral fejezzük be. Természetesen ennél a párnál sem okozott komoly elmozdulást Matolcsy úr bejelentése.

Komolyabb különbséget a korábbi két forintpárhoz (EURHUF, USDHUF) képest a mozgóátlagok elhelyezkedésében láthatunk. A CHFHUF esetében az 50 napos a 200 napos alatt található, ami a megítélésünk szerint e párnál forint erősödést (vagy svájci frank gyengülést) jósol.

Az elmúlt pár napban oldalazást láthatunk. A kitörés irányát érdemes megvárni. Rövid távon támasz jelenthet a 234.50 körüli szint, míg hosszabb távon 227-228 között látunk ilyen szintet.

Ellenállási szintet a két fontosabb mozgóátlag jelenthet, hosszabb távon 245.50 környéki szint.

 

investo.hu vélemény: hasonlóan az előző párokhoz, itt is kivárás javasolt. Az elmúlt hetekben többször lehetett olvasni, hogy további frankgyengítést terveznek a svájciak, így akár komolyabb elmozdulást is láthatunk, még abban az esetben is, ha esetleg az EURHUF, vagy az USDHUF párok nem változnak markánsan.

 

Összességében elmondhatjuk, hogy fontos szintek közelében tartózkodik a forint, így mind a konzervatívabb, mind a spekulatívabb befektetőknek, stratégáknak érdemes figyelniük.

Az elmúlt napokban nem volt érzékelhető hatása az MNB-IMF csörtéjének.

Szeretnénk felhívni a forintpárok nagy kilengése miatt jelentkező extra kockázatra, így óvatos, megfontolt kereskedést javaslunk.

 Szerző: investo.hu

investo avatar1.JPG

Az investo.hu elemzései, írásai nem minősülnek nyilvános ajánlattételnek.

Elemzés lezárva: 2013.07.16. 14:32

süti beállítások módosítása