A kép nagyítható
Látványos forintgyengülést láthatunk a mai napon (2013.03.04.). Az esés egyik oka lehet, hogy egyes elemzők (pl.: a JP Morgan) szerint az új jegybanki vezetés felhasználhatja a devizatartalékot a devizahitelesek megsegítésére, kezelésére.
Az EURHUF grafikonján látható, hogy 2012. november közepétől begyorsult a forint gyengülése. A 200 napos mozgóátlag rövid ideig ugyan fékezni próbálta, de az csak pár napig sikerült. 2013. január utolsó napjaiban megközelítette a kurzus a 300 forintos lélektani határt.
Az ezt követő konszolidációs időszak alatt 288.32-ig erősödött vissza a forint az euróval szemben. Ezen „erős szint” környékén láthatjuk az 50 napos mozgóátlagot, melyet több napon keresztül tesztelgetett az árfolyam.
Február utolsó hetében már ismét határozottabb forint gyengülést láthatunk, ami a mai napon gyorsult be ismét.
Támasz szintek: rövid távon az 50 napos mozgóátlag, hosszabb távon a 288 forint környéke, és a 200 napos mozgóátlag.
Ellenállási szintek: rövid távon a 300 forintos lélektani határ, hosszabb távon a 2012. június eleji lokális csúcs környékén (307.40).
investo vélemény: kivárás, semleges.
A forintpárok az elmúlt hónapokban jelentős kilengéseket produkáltak, így korábban, és most is magas kockázatú termékként jellemezhetjük. Az elfogadott kockázatokon túl, érezhetően a piac hevesen reagál egy-egy bejelentésre, melyekre nehezen tudunk felkészülni (Így történ ez ma is. Nap elején még nem volt érzékelhető egy ilyen jelentős elmozdulás). Ezért választjuk inkább a semleges állásfoglalásunkat, és megpróbálunk extrémebb szinteken kontratrendeket megjátszani.
A kép alapján feltételezhetjük, hogy hamarosan tesztelheti az EURHUF árfolyama a bűvös 300-as szintet.
Fontosnak tartjuk itt is megemlíteni, hogy magas kockázatú termékről lévén szó, kifejezetten megfontolt stratégia használatát javasoljuk.
Szerző: investo.hu
Az investo.hu elemzései, írásai nem minősülnek nyilvános ajánlattételnek.
Elemzés lezárva: 2013.03.04. 18:33